طریقه درست کردن آبجوی خانگی

وبلاگ انتهورا - ماء الشعیر یا مالت مایع را بصورت شیشه و یا در بطری پلاستیک میتوان از فروشگاهها مستقیما تهیه کنید. این مایع از مالت سبز و تحت شرایط خاصی تهیه میشود. با آنکه چند موسسه تولیدی در ایران آنرا تهیه و تولید میکنند ، باید دقت نمود که فقط از نوعی انتخاب نمود که بدون هیچ ماده اضافی باشد. این مواد شامل طعم و مزه مصنوعی و همچنین ماده شیمیایی نگهدارنده است. بعضی از محصولات را بخاطر بازار پسندی طعم و مزه شیمیایی (طعم شیمیایی خوراکی و مجاز) و همچنین برای نگهداری بمدت طولانی و جلوگیری از فساد در مقابل عوامل طبیعی موادی شیمیایی اضافه میکنند که از نظر قانون تهیه مواد خوراکی امری قابل قبول است ولی برای تخمیر مجدد این نوع مالت مایع ، ارزشی نداشته و با آنکه به آن قند و مخمر اضافه میشود و انتظار آنست که آبجو تولید کند ، متاسفانه منجر به فساد ماء الشعیر (مالت مایع) میشود.

بنابر این در هنگام خرید و تهیه از بازار دقت کنید که ماءالشعیر دارای طعم مصنوعی نبوده و ماده نگهدارنده به آن اضافه نشده باشد. به مقاله پرسش و پاسخ 19 مراجعه کنید. ماده نگهدارنده شیمیایی بنام "متا بی سولفیت سدیم و یا متا بی سولفیت پتاسیم " شناخته میشود و در بسیاری از مواد خوراکی روزانه و یا نوشابه ها بعنوان جلوگیری از فساد مصرف میشود. وجود چنین ماده ای در مایع اولیه تهیه آبجو باعث جلوگیری از تخمیر ثانوی (یا همان الکلی شدن) میشود.

اخیرا نوعی دیگر مالت مایع به بازار آمده که عصاره مالت نامیده میشود و همان مایع مالت است که رطوبت و یا آب مخلوط با آن به مقدار زیادی تبخیر شده و حالت سیال و نیمه روانی غلیظ شبیه عسل در آمده است. در هنگام استفاده از عصاره ماتل نیاز به دانستن میزان غلظت آن دارید و متاسفانه غیر از کارخانه تولیدی کسی نمیتواند در این مورد نظر قطعی بدهد که برای رقیق کردن ، میزان آب اضافه شده چه مقدار باید باشد.

نوع دیگر این محصول بنام مالت خشک و بصورت پودر و یا دانه است و در هنگام خرید آن نیز باید دقت نمود که در بسته بندی هواکشی شده ارائه و دارای تاریخ مصرف باشد. از هر سه نوع ذکر شده فوق (مایع ، تغلیظ شده و جامد) میتوان برای تهیه آبجو استفاده نمود ولی در مورد مصرف هر یک از آنها باید دقت فراوان نمود که دارای طعم ویژه یا ماده نگهدارنده نبوده و تاریخ مصرف آنها منقضی نشده باشد.

این روش را برای مبتدیان و یا کسانیکه محل مناسب برای تهیه آبجو از مرحله اول تهیه مالت را ندارند ، توصیه میشود و شاید ساده ترین راه تهیه آبجو باشد هرچند کنترل طعم آن زیاد در دست شما نیست و بستگی به نوع مواد اولیه مصرفی در کارخانه تهیه کننده دارد.

از آنجا که هر بچ تولیدی ماء الشعیر تولیدی در کارخانجات داخلی با بچ دیگر متفاوت است و میزان قند یا اسید آن تغییر میکند ، توصیه میشود با مراجعه به جدول انتهورا و آزمایش آبسنجی دقیق و لازم ، مقدار شیرینی آنرا وارد جدول کنید تا از میزان دقیق مصرف شکر و نتیجه تقریبی در صد الکل قبل از تهیه آبجو مطلع شوید.

از فرمول زیر با ضریب دو یا بیشتر نتیجه دو برابر یا بیشتر حاصل میگردد. توصیه میکنم که برای بار اول از تهیه مقدار زیاد خودداری کنند و به تولید حدود ده شیشه رضایت دهید و قناعت. زمانی که به زیر و بم کار وارد شدید و تجربه کافی داشتید هرچه میخواهید ضریب آنرا بالا ببرید.

مواد لازم:

ماء الشعیر 10 بطری شیشه ای (حجم کلی ماءالشعیر نباید از 7.5 لیتر بیشتر باشد).

* شکر حداقل 150 گرم

مخمر آبجو 5 گرم یا 5 قرص مخمر آبجو (توصیه میشود اگر از این نوع مخمر آبجو در اختیار ندارید ، از بکار بردن قرصهای دیگر و یا قرص در معرض هوا قرار گرفته (سر باز = فله ای) خودداری کرده و بجای آن از مخمر کیک یا نانوائی استفاده کنید) به مقاله پرسش و پاسخ (سوال شماره یک) رجوع کنید.

آب جوشیده و خنک شده نصف لیوان یا از همان مالت مایع (ماء الشعیر) نیز میتوان بجای آب استفاده کنید.

ابزار لازم:

بشکه پلاستیک یا شیشه ای تمیز و خشک شده ده لیتری دو عدد

(برای این میزان کاربرد کلمن آب با درب نسبتا گشاد سفارش میشود ولی اگر کلمن در اختیار نداشتید بشکه پلاستیک معمولی را در محفظه ای از خاک اره (برای ایجاد عایق حرارتی) استفاده کنید و اگر خاک اره در دسترس نبود ، دور و اطراف بشکه را با پارچه یا پتوی پشمی یا هر نوع عایق حرارت بپوشانید یا ساده ترین آنکه بشکه را در محیطی بدون جریان هوای سرد و با درجه 20 تا 25 درجه سانتیگراد حرارت بطور دایم نگهدارید.)

لوله پلاستیک برای سیفون کردن

همزن (ملاقه دسته بلند پلاستیکی)

جوراب مستعمل و تمیز نایلون

دفتر یادداشت وقایع با ذکر تاریخ

(به تصاویر ابزار لازم رجوع نمائید . روی آنها کلیک کنید تا بزرگ شود)

مواد افزودنی:

(این مواد اختیاری و بستگی به ذائقه و امکانات تهیه شما دارد)

از آنجا که آبجو انواع مختلف دارد و گروه بندی آنها روش تولید آنها نیز هست ، لازم میدانم فعلا در مورد لاگر و آیل توضیحی بدهم. لاگر با طعم رازک است که تلخی آبجو لاگر نتیجه آنست. آبجو آیل نمونه دیگری است که رازک به آن نمیزنند و یا خیلی کم میزنند و قدری شیرین است.

مواد زیر فقط برای خوش طعم کردن و معطر کردن آبجو بکار میرود. کاربرد یکی از مواد زیر اختیاری است.

1- رازک خشک دو گرم (Hop) - اگر تهیه آن مقدور نبود ناراحت نباشید بدون رازک ، مسلما آبجو لاگر (Lager) بدست نمیآید ولی حتما (Ale) یا آبجو معمولی بدست میآید.

یا:

2- یک لیوان (یا نصف لیوان بستگی به غلظت عرقیات مفرح دارد) عرق بیدمشک یا زیره یا کاسنی.

یا:

3- شکر مصرفی لازم را بدون آب در ماهیتابه تمیزی ریخته و با حرارت کم آنرا کارامل کنید (برشته کردن) در این روش طعم آبجو قدری طعم کاراملی (شکر سوخته) خواهد داشت.

طرز تهیه:

ابتدا کلیه ابزار مصرفی را کاملا شسته و ضد عفونی کنید.

1- *شکر را با نصف لیوان آب (یا ماءالشعیر) در ظرفی ریخته ، روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا شکر کاملا حل شود و بگذارید خنک شود (میتوانید از شکر کارامل استفاده کنید).

2- مخمر را با دو ق.غ. شکر در لیوان ریخته و با کمی آب یا مالت مایع کاملا حل و فعال کنید.

3- شیشه های خریداری و آماده را در لگن یا طشت یا سینک ظرفشوئی پر از آب گرم بمدت نیم ساعت بگذارید تا ماءالشعیر درون شیشه ها بین 40 تا 50 درجه سانتیگراد گرم شود.

4- درب شیشه ها را باز کنید و محتویات را درون ظرف اول تخمیر بریزید ، شکر و مخمر حل شده را به بشکه اضافه کنید و با ملاقه هم بزنید و با پارچه تمیز ولی مرطوبی سر بشکه را پوشانده و درب طرف تخمیر را طوری بگذارید که اجازه خروج گاز اکسید کربن را داشته باشد. یادداشت کنید. شیشه ها را شسته و واژگون قرار دهید. این روش را روش تخمیر باز مینامند و اگر در محیطی سالم و تمیز و عاری از آلودگی هوا انجام شود نتیجه خوب میدهد ولی اگر به آلودگی در هوای اطراف بشک دارید بهتر است از بشکه تخمیری دربسته و قفل هوا استفاده کنید.

5- معمولا از روز سوم (بستگی به درجه حرارت محیط و مرغوب بودن ماءالشعیر و مخمر دارد) سطح بالای مایع در ظرف تخمیر را کف فراوانی فرا میگیرد. اگر مقدار کف از سطح مایع آبجو بیش از سه یا چهار سانتیمتر بود روزی یکبار کف های سطحی را با ملاقه خارج کنید. نیازی به همزدن نیست. بگذارید طبیعت وظیفه خود را به نحو اکمل ایفا کند. کف کردن حاصل تخمیر شدن شیرینی مالتوز و ساکاروز به الکل است و نشانه آن نیز کف کردن فراوان در سطح ظرف تخمیر و چیزی نیست جز گاز اکسید کربن. هر بار پارچه تمیز را روی درب ظرف تخمیر گذاشته و درب را روی سر ظرف قرار دهید (محکم نکنید). اگر رنگ کف حاصل حتی قهوه ای یا تیره رنگ هم باشد نگران نباشید. (در مورد بشکه دربسته و استفاده از قفل هوا چنین عملی اتفاق نخواهد افتاد ولی تخمیر با سرعت زیاد انجام خواهد شد)

6- بین 12 تا 15 روز این عمل را تکرار کنید (گاهی کمتر از 12 روز و تا حد 7 روز نیز کاهش مییابد و اگر کف حاصل بالاتر از حد معمول رسید این عمل را روزی دو یا سه بار انجام دهید و اگر از روش بشکه سرباز پیروی میکنید از تمیزی پارچه دربند متوجه خواهید شد).

7- پس از تخمیر اولیه (فروکش کردن تخمیر مایع آبجو) با کمک لوله پلاستیک محتویات درون بشکه را با ملایمت به ظرف دوم تخمیر سیفون کنید. دقت کنید با رسوبات ته ظرف اول تماس حاصل نکنید و رسوبات دست نخورده بماند و وارد بشکه دوم نشود. در غیر این صورت آبجو حاصل کدر خواهد ماند و صاف کردن آن نیاز به مواد شیمیائی دارد. از جوراب نایلون زنانه تا حدی میتوان برای جلوگیری از ورود ذرات معلق استفاده کنید. شیرینی مایع را سنجش کنید. ظرفهای استفاده شده را کاملا بشویید و خشک کنید.

- 1-7این مرحله اختیاری است و میتوانید مواد افزودنی را برای طعم آبجو اضافه کنید. (غیر از شکر کارامل)

8- پس از حدود 5 روز با استفاده از لوله پلاستیک محتویات ظرف تخمیر دوم را به درون شیشه ها سیفون کنید. از جوراب نایلون زنانه برای جلوگیری از ورود ذرات معلق استفاده کنید. تا 2 سانتیمتری سر شیشه را از آبجو پر کنید. با دستگاه تشتک زنی درب شیشه ها را محکم کنید. ظرفهای استفاده شده را کاملا بشویید و برای بار دیگر خشک کنید. یادداشت مشاهدات و حالات فراموش نشود.

8-1 – یکی از شگردهایی که میتوان برای بالا رفتن کربن موجود در آبجو و در نتیجه کف کردن بیشتر در هنگام ریختن در لیوان انجام داد ، روشی است که در بعضی از کارخانجات بکار میرود. در این روش که باید با دقت و وسواس زیاد انجام شود و حتما نیاز به ترازوی حساس برای اندازه گیری دقیق دارید ، اضافه کردن مقداری شکر در شیشه و قبل از شیشه کردن آنست.

حجم گاز کربنیک حاصل از تخمیر شکر درون شیشه برای آیل هندی باید بین 1.5% تا 2.3% حجم آبجو بوده و زیادتر از آن بهیچ عنوان توصیه نمیشود. برای رسیدن به چنین هدفی به 41 گرم شکر برای 7.5 لیتر آبجو نیاز دارید که بطور مساوی بین تمام شیشه ها تقسیم شود.

باز هم تاکید میکنم اضافه کردن شکر به دلخواه شما (بکسی بر نخورد که همه ما قدری اهل افراط و تفریط هستیم) بزعم اینکه تصور کنیم شکر زیادتر باعث بهتر شدن و گازدار تر شدن آبجو میشود (که اصلا چنین نیست) نتیجه ای غیر از ترکیدن شیشه آبجو ندارد.

9- مرحله سوم تخمیر که دوران تخمیر با آرامش است و بدلیل عدم نفوذ یا خروج هوا در شیشه های تشتک زده انجام میشود و حبابی مشاهده نخواهد شد. در این مرحله شیشه آبجو را در محلی بسیار خنک قرار دهید تا فعل و انفعالات شیمیائی تا حدی راکد بماند. این دوران حدود دو هفته است و پس از این مدت آبجو کاملا آماده مصرف است. قبلا آنرا خنک کنید.

* موضوع میزان قند موجود در ماءالشعیر امر بسیار مهمی است. متاسفانه در بعضی از کارخانجات تولید ماءالشعیر ، میزان در صد مالت موجود در مایع ماءالشعیر کمتر از میزان استاندارد بین الملی بکار رفته و مصرف میشود! نتیجه این سودطلبی آنست که مایع ماءالشعیر بمقدار کافی قند (مالتوز) نداشته و در زمان تخمیر در صد الکل تولیدی ، کاهش قابل توجهی خواهد داشت. برای شناخت این میزان به آزمایشگاه و ابزار زیادی نیاز است که متاسفانه در دسترس عموم نیست. راه پیش بینی و علاج واقعه آنست که پس از اضافه کردن شکر و قبل از اضافه کردن مخمر میزان قند موجود در مایع تخمیری آبستجی شده و در صورت لزوم نسبت به تصحیح میزان شکر قبل از تخمیر اقدام شود( جدول انتهورا کمک زیادی در این مورد میکند). همچنین از جدول نمودار الکل برای محاسبه نسبتا دقیق مصرف میزان شکر استفاده کنید. موضوع مهم در این جدول آنست که اگر زیاده از حد استفاده کنید کمکی به بالابردن میزان تولید الکل نمیکند و از آن مهمتر اگر مایل به کربنیزه (مرحله 8-1 کفدار کردن آبجو در هنگام باز کردن بطری) هستید ، بیش از میزان داده شده استفاده نکنید. اهمال در امر استفاده کمتر از مواد قندی باعث کوتاه شدن طول تخمیر (گاهی فقط یکی دو روز) و تولید بسیار کم الکل خواهد بود. اگر میزان شکر را نیز بیش از حد و میزان لازم بکار برید باعث شیرینی زیاد آبجو خواهد گردید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد لغات بکار رفته به فرهنگ واژه ها مراجعه کنید.

هیچ نظری موجود نیست:

منبع: blogspot.com

1908 بازدید

طرز تهیه الکل گندم خوراکی 70 درصد صنعتی

طرز تهیه الکل خوراکی طرز تهیه مشروب با الکل سفید طرز تهیه الکل 70 درصد طرز تهیه الکل از خرما طرز تهیه مشروب از کشمش طرز تهيه انواع كوكتل الكلي طرز تهيه كوكتل الكلي طرز تهیه مشروب خرما طرز ساخت الکل 70 طرز تهيه آبجو الكل دار طرز تهیه الکل خرما طرز تهیه کوکتل با الکل سفید طرز تهیه مشروب کشمش روش تهیه الکل خرما روش تهیه الکل از خرما  alcohol 10 magirancom:بررسي متغيرهاي موثر در فرايند تهيه ايزوپروپيل الكل الكل ص طرز تهیه پانچ الکلی ضرر نوشیدنی های الکلی الکل و اسلام آزمایشگاه زیست شناسی انتهورا طرز تهيه انواع كوكتل بدون الکل خبر طرز تهیه آبجو الکلی در منزل روش اختصاصی مصرف الکل | مرجع طب سنتی ایرانی اسلامی | سایت دکتر روازاده alcohol 40 proof alcohol 80 proof * Sciport * آموزش کامل طرز تهیه شراب با انگور قرمز در خانه جدید تهیه الکل 100 درصد طرز تهیه الکل گندم گنجینه شراب سرا: شراب آلبالو طرز تهیه الکل سفید جارچی الکل 70 درجه الکل و سرماخوردگی الکلی طرز تهیه الکل خوراکی روش ساخت ماء الشعیر یا آبجو سايت عطر خانه دستورالعمل تهیه الکل 70 درجه از الکل مطلق ایران صنعت مشروبات و اشنایی با طرز Alcohol Doesn’t Really “Cook Out” of Food in Most Cases طرز تهیه مشروب در خانه alcohol 6 weeks pregnant YouTube Vista News Hub سایت علمی دانشجویان ایران الکل و بارداری روش هاي ساخت فرآورده هاي شيميايي طرز شیمی دستگاه پرکن الکل طرز تهیه الکل صنعتی نیک صالحی ماشین سازی به آفرین طراح و سازنده دستگاههای طرز تهیه الکل پیرامیدون طرز تهیه سرکه سیب طرز تهیه الکل

پیرامیدون ساخت الکل 70 درصد کِم سِنتر alcohol 25 روش تهیه الکل 70 درصد طرز تهیه ی کوکتل با الکل ماسک صورت | طرز تهیه ماسک ضد چروک صورت در منزل مجله اینترنتی | aoimtir alcohol 08 طرز تهیه الکل 70 درصد آموزش فرایند تولید ماء الشعیر [آرشیو] alcohol 50 download مقایسه سرکه های سنتی و صنعتی طرز تهیه آبجو خانگی بدون الکل آزمایشگاه میکروب شناسی هما سعادت alcohol 62 تــــــولــــیــــد انــــواع ســـرکـــه الکل سنج طرز تهیه الکل برنج فروش قارچ کفیر طرز تهیه پانچ الکلی شرکت الکل سازی کیمیاگران بدره مشروبات و اشنایی با طرز الکل اتانول طرز تهیه الکل 70 درصد و طرز تهیه الکل سفید istgahcom alcohol 24 7 manchester طرز تهیه موهیتو با الکل طرز تهیه الکل 70 درصد طرز تهیه الکل خوراکی طرز تهیه الکل 96 نمایش کتاب : 4 الكل آموزش طرز تهیه الکل چوب alcohol 38b سبزدانه پارس ناز طرز تهیه الکل گندم طرز تهیه آبجو الکلی در منزل صفحه نخست طرز تهیه انواع کوکتل DVBSAT ضرر الکل مخلوط الکل طبی و آب همچنان مشروب محبوبی در ايران است طرز تهیه موهیتو با الکل ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد طرز تهیه الکل صنعتی alcohol 64 bit windows 8 رشد تقاضا براي خريد الكل سفيد از داروخانهها طرز مجله اینترنتی | aoimtir Iran Cocktail می سرا: ودکا کشمش یا عرق کشمش طرز تهیه الکل سیب آبجو ترک و تولد دوباره ی من alcohol 80 proof meaning الکلی های گمنام ایران الکل گندم اتحادیه مرجع علمی پزشکی و آزمایشگاهی تهیه الکل سفید

طرز تهيه انواع كوكتل بدون الکل Academiaedu روش تهیه الکل خوراکی طرز تهیه الکل 70 درصد راههای درمان اعتیاد به الکل | توپ توپ فان طرز تهیه الکل 70درجه از الکل 96 درجه(۱) طرز تهيه الكل 70 طرز تهیه انواع مشروبات الکلی الکل دالاسین الکلی گمنام ادامه مطلب روش تهیه الکل 70 طرز تهيه كوكتل الكلي نتیجه ی الکلاسیکو طرز تهیه لاک الکل طرز تهیه الکل صنعتی confir طرز تهیه الکل سیب طرز تهیه مشروب در خانه الکل و چاقی alcohol 120 trial طرز تهیه مشروب با الکل سفید طرز تهیه الکل 70 طرز تهیه کوکتل طالبی alcohol 005 how many drinks طرز تهیه الکل 70 درصد alcohol 04 alcohol 68 الکل و رنگ ماشین دانش نامه دختر پسرا: تهیه آبجوی خانگی مشروبات و اشنایی با طرز طرز تهیه مشروب با دلستر الکلی کیست alcohol 80 hour test دماسنج جیوه ای والکلی طرز تهیه آبجو الکل دار خانگی | جدید دانلود 93 الکل لیوان مارگاریتای خود را با این روش میوه ای کنید+طرز تهیه کوکتل طرز تهیه مش ماش مرغ مهــرانـــــــامـــــــــــــــــــــــــــــــه مشروبات الکلی ت الکلی [بایگانی] الکل طبی لاک الکل چیست + آموزش رنگ آمیزی 1% Acid Alcohol طرز تهیه مشروب با الکل سفید پلینگ یا پاکسازی پوست در منزل روش ساخت ماء الشعیر یا آبجو تهیه الکل کِم سِنتر اموزش درست کردن عرق alcohol 93 نوشیدنی سرد Archives alcohol 40 تهیه الکل در آزمایشگاه مشاوره تبیان الکل خوراکی طرز تهیه انواع کوکتل ساخت سوخت موتورهای الکلی [بایگانی] سلام به چه طریقی تو صنعت برای ساخت دلستر الکل رو حذف و الکل و الکل سازی ، کارخانه طرز تهیه الکل سفید Hammihan Forumطرز تهیه طرز تهیه الکل 68 درصد ویسکی سایت | it الکلی های گمنام تهیه الکل 70 درصد سایت طرز تهیه ی محلول هاو معرف های مختلف آزمایشگاه و کاربرد آن ها alcohol 54 شرکت الکل سازی کیمیاگران بدره سلامت نیوز بهترین های نت ضرر های الکل روش های تهیه الکل طرز تهیه الکل 70درجه از الکل 96 درجه(۱) عصر ایران طرز تهیه صابون فیدیلیو الکل گندم تهیه مشروب از الکل سفید طرز تهیه ی الکل طرز تهیه آبجو الکل دار در در آموزش شیمی و صنایع شیمیایی الکل جامد تهیه الکل از سیب زمینی الكل نقش تخمیر الکلی در تهیه نان alcohol 93 percent 1 alcohol 102 الکل گندم طرز تهیه الکل 70 درصد طرز تهیه الکل 67 درصد با سرآشپز | موهیتو الکل دایان طرز تهیه موهیتو، نوشیدنی معروف! alcohol 39 weeks pregnant آن انواع و الکلی مشروبات | Hooman Tabarestani روش تهیه الکل خرما ال کلاسیکو نحوه تهیه الکل 70 درصد روش های تولید الکل طرز تهیه ابجو الکلی طرز تهیه الکل از کشمش طرز تهیه الکل 70 درجه | جدید alcohol 55 هنرهای چوبی * Sciport * شراب ، الکل ، مصرف شراب ، مضرات شراب و confir فارس داروخـانه گیـاهی درست کردن شراب الکل طرز تهیه ی مشروب راکی alcohol 100 download طریقه ساخت ودکا ایرانی (عرق سگی) alcohol 60 download 10 گل برتر الکلاسیکو روش های تهیه الکل alcohol 60 proof الکلها تیرامیسو نمناک دکوراسیون الکل متیلیک طرز تهیه نوشیدنی کوکتل الکلی الکل اتیلیک سرکه سیب | میز غذا طرز تهیه الکل گندم طرز تهیه الکل 70 جام نیوز :: JamNews الکلی های گمنام تهران هنرهای چوبی طرز تهیه مشروب خرما سیمرغ alcohol 40 درباره ی الکل طرز تهیه آبجو خانگی منزل الکل کامفر روش تهیه الکل از خرما فیدیلیو alcohol 120 serial number شراب حلال بدون الكل برای مسلمانان! طرز تهیه الکل طرز تهیه مشروب خرمالو جشنواره سلامت طرز ساخت الکل 70 طرز تهیه مشروب با الکل شرکت الکل سازی کیمیاگران بدره نیک صالحی تولید الکل از راه تخمیر! [آرشیو] روش تهیه الکل از کشمش طرز تهیه الکل از کشمش مشروب خواری،الکل خواری « لامرد نوشت طرز تهیه مشروبات الکلی در خانه وجدان ویشنوکا (Vishnevka) سایت | stop4funir آیا اتانول که از انواع الکل هاست پاک و خوردن آن حلال است؟ alcohol 100 الکل و فشار خون الکل سفید نحوه تهیه الکل 70 درصد الکل صنعتی طرز تهیه الکل طبی طرز تهیه مشروب با انگور طرز تهیه محلول ها و معرف ها انتهورا Alcohol Doesn’t Completely Burn Off During Cooking: Exaggerating alcohol 120 free download ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد دانلود آهنگ جدید الکل 96 درجه طرز تهيه ابجو الكلي تهیه الکل از خرما alcohol 32 download فروش برنج تبیان تهیه سرکه از الکل alcohol 40 b sd طرز تهیه الکل جامد تهیه الکل خوراکی مرجع علمی پزشکی و آزمایشگاهی انسان چگونه و از چه زمانی به نوشیدن الکل روی آورد الکل و الکل سازی ، کارخانه روش تهیه الکل جامد طرز تهیه الکل جامد سوختی و همچنین الکل ژله ای درمان آکنه در طی بارداری آبجو alcohol 50 تهیه الکل از ملاس تی نیوز تهیه الکل از شکر alcohol 100 طرز تهیه الکل سفید آیا آدامس 5 الکل دارد؟ alcohol 120 full version الکل سنج دیجیتال طرز تهيه الكل 70 صفحه اصلی طرز تهیه الکل 70 درجه روش تهیه الکل ها alcohol 4 weeks pregnant alcohol 100 free download گروه شیمی alcohol 64 bit free download طرز تهیه کوکتل الکلی الکل اتیلیک طرز تهیه الکل از کشمش شراب برنج مي: وبلاگ مشروبات سنگین صفحه ایفروش بیتوته نحوه ساخت مشروب دست ساز در منزل جدید | بروز دانلود منزل ناروا از بعضی ها نمایش کتاب : 4 طرز تهیه لاک الکل به روش سنتی الکل و کبد alcohol 101 بیا تو خودت ببین سایت علمی دانشجویان ایران طرز تهیه الکل 70 طرح توجیهی تولید الکل از ملاس چغندر و باگاس نیشکر alcohol 2015 الکلها الکل ایزوپروپیل الکل 70 درصد تهیه الکل خوراکی alcohol 48 hours after metronidazole الکل سنج دانلود برنامه ی الکل 120 alcohol 7 calories per gram روش تهیه الکل 70 alcohol 08 chart Flinn Scientific طرز تهیه الکل متیلیک طرز تهیه الکل الکل جامد بسازیم ؟؟!!!؟؟ طرز تهیه لاک الکل به روش سنتی طرز تهیه کوکتل میوه با الکل تهیه الکل 70 طرز تهیه الکل 70 درصد طرز تهیه الکل 70 درجه الکل دناتوره طرز تهیه الکل 70 درصد از 96 درصد طرز تهیه الکل باشگاه دانشجویان ایران طرز تهیه الکل 70 درصد alcohol 202 crack تهیه الکل از کشمش طرز تهیه موهیتو با الکل آموزش طرز تهیه فلافل بندری،عربی و خوزستانی Academiaedu الکل اتیلیک بهداشت آرايشگاهها تهیه الکل از کشمش الکلی alcohol 99 سایت | it فواید و ضرر الکل نحوه تهیه الکل 70 درصد alcohol 3rd trimester الکل چوب روش تهیه الکل 70 درجه الکل سنج از کجا بخریم مجله اینترنتی جهان نو تهیه الکل صنعتی تهیه ی الکل الکل و فشار خون تهیه آبجو از ماء الشعیر گنجینه رشد تقاضا براي خريد الكل سفيد از داروخانهها درست کردن ودکا روش درست کردن انواع و اقسام مشروبات الکلی Hammihan Forum Utility HR Made Easy مشروب خواری،الکل خواری « لامرد نوشت alcohol 3 weeks pregnant alcohol 40 days before ramadan {هوای تازه:%d} طرز تهیه ی ودکا کشمش ( عرق سگی ) بصورت تصویری الکل و قند خون Iran Cocktail الکلیسم برگزیده ها اتانول 96 درجه | مجله پزشکی دکتر سلام نحوه تهیه الکل طبی

مجله شیمیدان آفتاب تهيه الكل الكل و انواع ان دانشگاه علوم پزشکی شیراز آکا تهیه معرفي انواع مشروبات الكلي و طرز تهيه آنها | شهوانی alcohol 52 mac طرز تهیه الکل 70 درجه Academiaedu الکل دایان سایت | it alcohol 37 weeks pregnant طرز تهیه الکل 70 کره جنوبی طرز تهیه الکل 70درجه از الکل 96 درجه(۱) آبجو تهیه الکل خوراکی alcohol 101 plus تهیه الکل از سیب زمینی مخلوط آب و الکل طرز تهیه الکل خوراکی alcohol 39 c آنچه پدران آینده باید بدانند | زیباشو دات کام روش های تهیه الکل طرز تهیه الکل گندم روش ساخت الکل جامد در خانه طرز تهیه آبجو الکل دار خانگی | جدید دانلود 93 Utility HR Made Easy آگاهی سرا: پرسش و پاسخ طرز تهیه ماسک های میوه ای برای انواع پوست Hammihan Forum ش G O N A G O O N گوناگون: طرز تهیه راکی – Raki اطلاعات تخصصی الکل تاریخچه ی ال کلاسیکو طرز تهيه الكل اتيليك طرز تهیه الکل 70 درصد تهیه الکل 70 سایت | 2funihair طرز تهیه معرف های آزمایشگاهی طرز تهیه الکل سفید Shia صفحه 4 alcohol 5 فروش موادشیمیایی ، سدیم ساخرین ، بنزیل الکل chemistblogfa alcohol 64 bit windows 7 ایران ویج طرز تهیه الکل 70 درصد از 96 درصد Isopropyl Alcohol Compared with Isopropyl Alcohol plus Povidone الکل طبی WikiDrink : WikiDrink روش تهیه الکل طرز تهیه مشروب با الکل سفید طرز تهيه انواع كوكتل بدون الکل طرز تهیه الکل 68 دانلود برنامه ی الکل بالاترین: عصاره الکلی موز ( کوکتل ) alcohol 004 طرز تهيه الكل 70 تهیه شراب برای مبتدیان | مشروب طرح توجیهی تولید الکل از ملاس چغندر و باگاس نیشکر

منبع: downloadder.ir

عبارات مشایه
مطالب مرتبط :