| لینک ثابت | بخش : خوراك فرنگي

درباره مطبخ

مطالب این وبلاگ تماما تجربیات شخصی و امتحان شده طبق دستور مندرج در "ادامه مطلب" هر پست میباشد. سعی بر آن است که عکسها و مطالب همگی اختصاصی باشند.

--

تمام کامنت ها، فقط همین جا پاسخ داده میشوند .

--

براي دسترسي آسان به ليست تمام مطالب موجود، از صفحه جستجوي سريع در قسمت منوي سايت استفاده كنيد.

--

استفاده از مطالب موجود در تمام منوهای مطبخ خاله خانم با اجازه از خاله خانم و با ذکر منبع مجاز است. در غیر اینصورت پیگرد قانونی ندارد ولی تضمین نمیکنم که پیگرد پل صراطی هم نداشته باشد!!

--

منبع: blogfa.com

| لینک ثابت | بخش :

درباره مطبخ

مطالب این وبلاگ تماما تجربیات شخصی و امتحان شده طبق دستور مندرج در "ادامه مطلب" هر پست میباشد. سعی بر آن است که عکسها و مطالب همگی اختصاصی باشند.

--

تمام کامنت ها، فقط همین جا پاسخ داده میشوند .

--

براي دسترسي آسان به ليست تمام مطالب موجود، از صفحه جستجوي سريع در قسمت منوي سايت استفاده كنيد.

--

استفاده از مطالب موجود در تمام منوهای مطبخ خاله خانم با اجازه از خاله خانم و با ذکر منبع مجاز است. در غیر اینصورت پیگرد قانونی ندارد ولی تضمین نمیکنم که پیگرد پل صراطی هم نداشته باشد!!

--

منبع: blogfa.com

درباره وبلاگ

تمام عکس ها از غذاهاییه که خودم درست میکنم یا دستورهاییه که ترجمه میکنم

از قرار دادن عکس و مطلب دوستهای هنرمند ایرانی خودداری میکنم به امید روزی که اگه قانون کپی رایت نداریم لااقل وجدان کاری داشته باشیم و به هنر و زحمت دوستامون احترام بذاریم

موضوعات وب

منبع: blogfa.com

در اینجا طرز تهیه لازانیای بسیار خوشمزه ایتالیایی را برای شما آموزش میدهیم و در آخر هم عکسهای متنوع از انواع شکلهای پخت لازانیا را قرار داده ایم

مواد لازم برای ۶ نفر

۱-  نوار لازانیا:   ۴۰۰ گرم

۲- سوسیس ریز خرد شده:   ۲۰۰ گرم

۳- ژامبون ریز خرد شده:  ۱۰۰ گرم

۴- قارچ خلال شده:   ۵-۶ عدد متوسط

۵- فلفل دلمه ای ریز خرد شده:   یک عدد کوچک

۶- مخلوط سویا و گوشت چرخ کرده:   روی هم ۱۰۰ گرم

۷- پیاز ریز خرد شده:   یک عدد متوسط

۸- گوجه فرنگی : دو عدد میکس شده

۹- اورگانو ، فلفل سیاه : به مقدار لازم

۱۰- سس گوجه فرنگی :به مقدار لازم

۱۱- پنیر پیتزای رنده شده و ورقه ای: به مقدار لازم

۱۲- سس سفید مخصوص : یک استکان

طرز تهیه :

در ظرف نسبتا بزرگی  تا دو سوم آب میریزیم همراه با یک قاشق چایخوری نمک و مقداری روغن مایع میگذاریم بجوشد .  بعد نوار های لازانیا را یکی یکی و به دقت داخل آب در حال جوش قرار دهید  و  بعد از ۸-۱۰ دقیقه آب کش کنید .

نکته : موقع آبکش کردن حتما کمی آب سرد روی آنها باز کنید . تا حرارت داخل نوارهای لازانیا باعث خمیر شدن آن در زمان پخت نشود .

در ظرفی مقداری روغن بریزید بعد به ترتیب این مواد را اضافه کنید :

پیاز ریز خرد شده، ۳-۵ دقیقه بعد سوسیس ریز خرد شده بعد از ۵ دقیقه مخلوط سویا و گوشت چرخ کرده، بعد از اضافه کردن مخلوط سویا و گوشت چرخ کرده به دلیل خاصیت جذب سریع روغن توسط سویا، نیاز دارید تا کمی روغن به تابه اضافه کنید . بعد از تغییر رنگ کامل مواد قارچ را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کمی رنگش عوض شود ( زیاد هم سرخ نشود بهتر است ) و در آخر ژامبون را همراه فلفل دلمه ای ریز خرد شده به مواد اضافه کنید . ۲-۳ دقیقه بعد گوجه فرنگی های میکس شده را به مواد بیفزاید و خوب هم بزنید. در این مرحله میتوانید کمی  فلفل سیاه و اورگانو نیز به مایع لازانیا اضافه کنید . وقتی مواد خوب با هم مخلوط شدند شعله را خاموش کنید و اجازه دهید کمی سرد شوند .

کف و دیواره های یک ظرف ( ترجیحا ) پیرکس را با مقدار خیلی کمی روغن چرب کنید تا نوارهای لازانیا در آخر پخت به راحتی از ظرف جدا شوند . بعد کف ظرف را یک لایه نوار لازانیا پچینید و روی آن را یک لایه خیلی نازک سس گوجه فرنگی بریزید و با مایع لازانیا که اکنون کمی سرد شده است ، بپوشانید ، بعد روی مواد را اورگانو بپاشید ، یک لایه کامل پنیر پیتزا رنده شده بریزید ( طوری که تمام سطح مواد را بپوشاند ) و بعد دوباره یک لایه نوار لازانیا بچینید و  همین مراحل را تکرار کنید تا نوارتان تمام شود ! یا مایع لازانیا و یا فضای ظرف !!

در آخر هم با سس سفید مخصوص * کل سطح لازانیا یا قسمتی از آنرا بپوشانید و یک لایه پنیر پیتزای رنده شده بپاشید و در آخر هم سطح ظرف را با پنیر پیتزای ورقه ای بپوشانید .

طرز تهیه سس سفید مخصوص لازانیا

مواد لازم برای این مقدار :

۱-  آرد سفید : ۱ قاشق غذا خوری سر پر

۲- کره : ۲۵ گرم

۳- نمک ، فلفل سیاه : به مقدار لازم

۴- شیر : یک لیوان

طرز تهیه :

ابتدا آرد را کمی تفت دهید بدون روغن و کره و قبل از اینکه رنگش شروع به تیره شدن کند ، کره را به آن بیفزائید و مدام هم بزنید تا کره نسوزد و به خورد آرد برود . وقتی کره آب شد و رنگ آرد کمی برگشت ، نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یک دست شود .

در این مرحله شیر را آرام آرام به ظرف اضافه کنید و تند تند هم بزنید تا مواد ته نگیرند .

تا زمانی مواد را روی حرارت نگه دارید که مایع شما تبدیل به یک سس غلیظ شود .

دلیل استفاده از این سس در پخت لازانیا : جلوگیری از خشک شدن لازانیا هنگام گریل شدن ؛

و همچنین به دلیل داشتن شیر مانع از پخش شدن مواد در اثر حرارت میشود .

ظرف شما آماده قرار گرفتن داخل فر ( یا مایکرو فر )  است :

در صورت استفاده از فر ، نیم ساعت قبل از استفاده فر را با حرارت ۲۲۰ درجه گرم کنید بعد ظرف را در طبقه وسط به مدت نیم ساعت قرار دهید .

در صورت استفاده از ماکروفر ، پایه بلند مخصوص گریل را وسط سینی گردان قرار دهید و ظرف را روی آن بگذارید ، بهتر است از برنامه پخت ترکیبی + گریل استفاده کنید . در این صورت با قدرت ۴۵۰ و زمان ۲۰ دقیقه به نتیجه مطلوب میرسید .

نکته : اگر از این دستور استفاده کردید یا از دستور فر، در یک استکان کوچک تا نصف آب بریزید و زیر چهارپایه گریل بگذاید تا مانع از خشک شدن لازانیا شود .

اگر از دستور گریل خالی استفاده کردید  ۳۰-۴۰ دقیقه زمان لازم است ( بسته به نوع مایکروفر )

در این روش از ترفند استکان آب استفاده نکنید .

** منظور از ظرف نسبتا بزرگی : اندازه ظرف به حدی باشد که نوار های لازانیا به راحتی و بدون نیاز به شکستن در آن جای بگیرند . تا نوار های سالم و بدون ترک خوردگی داشته باشید .

نکته :

سعی کنید مواد را یک دست خرد کنید تا هنگام برش زدن لازانیا به مشکل بر نخورید .

این روش ، روش اصلی و در واقع طریقه پخت لازانیا است . شما میتوانید مواد اصلی را به دلخواه تغییر دهید . مثلا میتوانید به جای سوسیس و کالباس و گوشت چرخ کرده ، از کدو و بادمجان و سویا بدون گوشت چرخ کرده استفاده کنید ( لازانیای سبزیجات )  یا هر چیز دیگری که میل داشتید …

راجع به سویا . برای دست یافتن به طعم بهتر سویا ، پیشنهاد میکنم از دو ساعت قبل سویا را به جای آب معمولی در شیر خیس کنید . این عمل هم باعث از بین رفتن بوی ( به نظر بعضی ها ) بد سویا میشود و هم طعم بهتری به سویا میدهد ؛ و قبل از استفاده سویا را در آبکش بریزید و اجازه دهید کاملا خشک شود .

در زیر هم نمونه هایی از انواع پخت لازانیا در سلیقه های مختلف را مشاهده میکنید

روی عکس مورد نظر کلیک کنید

منبع نوشته : مطبخ خاله خانم

برچسب:

تاريخ ارسال مطلب : ۲۰ خرداد, ۱۳۹۲ | دسته: آشپزی , دستور پخت انواع غذاها

مطالب جديد

منبع: fapatogh.com

عبارات مشایه
مطالب مرتبط :